Jak dbać o ubrania

Z jakich tkanin korzystamy? Jak dbać o nasze ubrania?

Aby jak najdłużej cieszyć się ubraniami marki Agnieszka Wolnica, dbaj o nie zgodnie z zaleceniami. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli zachować wspaniały wygląd materiałów i przedłuży ich trwałość.

1. Wełna merino

Do uszycia narzutek użyliśmy miękkiej, niegryzącej 100% wełny merynosów. Jest to lekka i wytrzymała tkanina, która posiada właściwości hydrofobowe i termoizolacyjne. Delikatna w dotyku i trwała w użytkowaniu, zapewni komfort i przyjemność noszenia na długi czas.

Narzutki należy prać w zimnej wodzie, z użyciem łagodnych detergentów i programu dla tkanin delikatnych lub czyścić chemicznie. Należy unikać wirowania lub wirować na najniższych możliwych obrotach. Suszyć na płasko w temperaturze pokojowej. Nie suszyć w suszarce bębnowej.

Prasować lekko nagrzanym żelazkiem przez lnianą lub bawełnianą tkaninę. Nie należy przykładać rozgrzanego żelazka bezpośrednio do wełny.

2. Jedwab

Topy w naszej kolekcji uszyto z wyjątkowej, surowej, jedwabnej tkaniny, uzyskanej w etyczny sposób, bez zabijania larw jedwabników, tkanej ręcznie w Indiach (Jedwab Khadi). Jest to niesamowicie trwała tkanina. Po wielu, wielu praniach jej wytrzymałość jest ciągle niezmienna.

Materiał można prać ręcznie lub w pralce, w zimnej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, przy użyciu programu dla delikatnych tkanin. Nie należy stosować wybielaczy oraz silnych środków odplamiających. Zapieranie czy pocieranie na mokro nie jest wskazane. Miejscowe zabrudzenia można usuwać przez namaczanie w wodzie z dodatkiem mydła lub łagodnego detergentu.

Wiruj w niskich obrotach (najlepiej 400 obrotów/min.).

Susz w przewiewnym pomieszczeniu lub na zewnątrz, unikając bezpośredniego działania słońca. Rozwieś top na wieszaku, delikatnie rozprostowując materiał.

Prasuj po lewej stronie lekko rozgrzanym żelazkiem, jak najrzadziej, gdyż włókna jedwabne nie lubią tak wysokiej temperatury.

Po pierwszym praniu włókna materiału mogą zmienić długość o maksymalnie 5%.

Materiał już po pierwszym praniu staje się wiotki, lejący i bardzo miękki w dotyku.

3. Satyna bawełniana

Wszystkie sukienki w kolekcji uszyte zostały z organicznej tkaniny bawełnianej o splocie satynowym. Jest to miękki, oddychający i niezwykle przyjazny dla skóry materiał o charakterystycznym, subtelnym połysku. Printy na tkaninach zostały wykonane w technice druku pigmentowego, utrwalanego za pomocą wysokiej temperatury, bez użycia wody i środków chemicznych. W trosce o naszą planetę, wybraliśmy materiał posiadający certyfikaty GOTS i OEKO-TEX STANDARD.

Do prania materiałów drukowanych pigmentem zalecamy detergenty bez fosforanów w składzie. Odradzamy stosowanie wybielaczy oraz silnych środków odplamiających. Jeśli korzystasz z kapsułek lub innych środków czyszczących, które umieszczasz bezpośrednio w bębnie pralki, upewnij się, że detergent nie ma bezpośredniego kontaktu z zadrukowaną stroną materiału.

Sukienki pierz w pralce w temperaturze do 30 stopni Celsjusza, przy użyciu programu dla delikatnych tkanin.

Wiruj w niskich obrotach (najlepiej 400 obrotów/min.). Materiały drukowane pigmentem są najbardziej narażone na uszkodzenia, kiedy są mokre. Zapieranie czy pocieranie mokrych druków nie jest wskazane. Nie przepełniaj pralki.

Susz ubrania w przewiewnym pomieszczeniu lub na zewnątrz, unikając bezpośredniego działania słońca. Rozwieś sukienkę na wieszaku, delikatnie rozprostowując materiał.

Prasuj po lewej stronie lekko rozgrzanym żelazkiem.

4. Wiskoza

Podszewki w sukienkach wykonano ze 100% wiskozy, miękkiej, cienkiej, lejącej, oddychającej i przyjaznej dla skóry. Tkanina posiada certyfikat OEKO-TEX STANRARD.

5. Gabardyna

Garnitury w kolekcji uszyte są z bawełnianej gabardyny- wytrzymałej, solidnej tkaniny i charakterystycznym, skośnym splocie. Nadruki na tkaninie wykonano techniką druku pigmentowego, utrwalanego wysoką temperaturą, bez użycia wody i środków chemicznych.

Gabardyna wymaga profesjonalnego czyszczenia chemicznego środkami nie zawierającymi perchloroetylenu, przy użyciu programu dla tkanin delikatnych. Nie należy prać jej w wodzie, pocierać na mokro ani używać odplamiaczy.

Prasować przez lnianą lub bawełnianą tkaninę lekko rozgrzanym żelazkiem.

Tkanina posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD.

6. Acetat

W marynarkach oraz narzutkach zastosowaliśmy podszewkę z acetatu. Acetat to tkanina wytwarzana z celulozy wykańczanej w zalewie kwasowej, inaczej zwana jedwabiem octanowym. Głównymi zaletami podszewki jest fakt, że przepuszcza powietrze, jest odporna na odbarwienia i wchłania wilgoć.

Podszewka posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD.

7. Guziki z orzecha corozo.

W marynarkach oraz spodniach zastosowaliśmy guziki wykonane z orzecha Corozo, zwanego też „orzechem kamiennym”. Jest to surowiec w 100% naturalny, pochodzący z palm rosnących w Ekwadorze. Guziki wykonane z corozo posiadają szlachetną, oryginalną strukturę, przypominającą słoje drzewa. W garniturach „Akacja” oraz „Forsycja” zastosowaliśmy guziki niebarwione, w ich naturalnym biało- kremowym odcieniu. W garniturach „Jaskier” oraz „Irys” użyliśmy guzików zabarwionych specjalnie dla nas, aby idealnie pasowały do tkaniny.