O marce Aga Wolnica

Nazywam się Agnieszka Wolnica.
Projektowanie i szycie są moją pasją, odkąd pamiętam. Stworzenie autorskiej marki z odzieżą dla kobiet jest zwieńczeniem długiej drogi, jaką przebyłam, by spełnić swoje marzenia. Jestem absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych, gdzie w 2020 roku ukończyłam Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru.

Ideą marki jest tworzenie unikatowych, kobiecych ubrań w jakości premium, z poszanowaniem środowiska naturalnego i ludzkiej pracy.
Wszystkie projekty powstają w mojej małej pracowni w Zabrzu. Tutaj też własnoręcznie tworzę większość konstrukcji, odszywam pierwsze prototypy oraz tworzę grafiki do nadruków na tkaninach. Współpracuję z kameralną szwalnią w Bielsku- Białej, gdzie każdy model odszywany jest z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły.

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA

Ubrania marki Agnieszka Wolnica powstają wyłącznie z naturalnych tkanin – bawełny, lnu, wełny, jedwabiu. Wybieram tkaniny z certyfikatami: GOTS, OEKO- TEX STANDARD 100. Korzystam również z unikatowych materiałów tkanych ręcznie, a także z etycznego jedwabiu, który pozyskiwany jest bez zabijania larw jedwabników.

Autorskie nadruki na tkaninach wykonane są w technice pigmentowego druku cyfrowego z użyciem barwników wodnych, które utrwalane są poprzez wysoką temperaturą, bez użycia wody i środków chemicznych.
Podszewki w ubraniach wykonane są z bawełny, wiskozy i acetatu- materiałów pochodzenia naturalnego, oddychających i przyjaznych dla skóry.
Nie korzystam z tkanin syntetycznych. Pakuję produkty bez użycia folii i plastiku w pudełka wykonane z papieru recyklingowanego.

Staram się minimalizować koszt środowiskowy działalności. Kolekcje powstają w limitowanych ilościach, co pozwala uniknąć nadprodukcji. Po odszyciu odzieży, odbieram ze szwalni wszystkie ścinki pozostałe po krojeniu tkanin i wykorzystuję w innych projektach.

FILOZOFIA MARKI

Moda powinna dawać radość i pomagać wyrazić indywidualizm. To, co ubieramy ma znaczenie. Każdy człowiek potrzebuje ubrań, ale wybierając odzież wyprodukowaną etycznie, w duchu „slow fashion”, możemy czerpać radość z mody bez obciążania środowiska naturalnego.