Odkryj swój styl – ubrania handmade ręcznie robione

Pędzący konsumpcjonizm i fast fashion prowadzą do znacznego obniżenia jakości nowych ubrań. W efekcie sztuczne materiały, wymyślne kroje i nieestetyczne wykonanie są na porządku dziennym w większości sklepów odzieżowych. Po przeciwnej stronie barykady stoi z kolei krawiectwo indywidualne. Ciuchy handmade zyskują popularność i mogą stanowić antidotum na bolączki współczesnego przemysłu odzieżowego oraz wpłynąć pozytywnie na codzienny styl konsumentów.

Ubrania handmade vs. sieciówki – którędy podąża przemysł modowy?

Coraz więcej Polaków jest zmęczonych „bylejakością” ubrań w sklepach. Popularne sieciówki, które wyznaczają trendy na ulicach miast, oferują niską jakość za nieproporcjonalnie wysoką cenę. Zanim się obejrzymy, a nasze szafy zaczną pękać w szwach od jednorazowych ciuchów, z których większość i tak wyszła już z mody.

Czy we współczesnym świecie istnieje alternatywa dla ciągłego kupowania nowych elementów odzieży? Jak się okazuje, nie trzeba daleko szukać, bo rozwiązania są dostępne bliżej, niż myślisz. Własnoręcznie robione ubrania polskiego projektu to odpowiedź, której potrzebowaliśmy. Co ciekawe, wcale nie jest to przełomowe rozwiązanie w zakresie produkcji odzieży. W rzeczywistości krawiectwo na wymiar istniało przez lata, a dziś stało się nowym, racjonalnym wyborem dla konsumentów.

Marka Aga Wolnica to przykład pracowni oferującej artystyczne ubrania damskie wykonane w Polsce. Całości przyświeca idea slow fashion oraz etyczny sposób produkcji odzieży. Do szycia wykorzystywane są naturalnie farbowane tkaniny, często z autorskimi nadrukami, co czyni ubrania jedynymi w swoim rodzaju. Ekskluzywności dodaje fakt, że kolekcje są limitowane, co w przeciwieństwie do sieciówek nie prowadzi do nadprodukcji i zanieczyszczenia środowiska.

Czy artystyczna odzież damska jest dla Ciebie?

Pierwsze spotkanie z ofertą indywidualnej pracowni krawieckiej może zaskoczyć cenami, zwłaszcza po zakupach w sieciówkach. Warto jednak mieć na uwadze doskonały stosunek tych ceny do jakości oferowanych produktów. Przede wszystkim polskie ubrania handmade marki Aga Wolnica są produkowane w zgodzie z etycznymi wartościami. Oznacza to wykorzystanie takich tkanin, jak: len, bawełna, jedwab, wiskoza czy acetat. Są to materiały farbowane w sposób naturalny, które nie wymagają prania chemicznego. Ponadto ich noszenie jest niezwykle komfortowe dla ciała, zwłaszcza dzięki właściwościom oddychającym. Należy zaznaczyć, że z wysokiej jakości tkanin szyte są nie tylko zewnętrze warstwy ubrań, ale również podszewki.

Uniwersalne kroje o eleganckiej linii oraz możliwość dopasowania do kształtów do kolejne znaczące walory odzieży handmade. Jest to zdecydowanie wybór dla osób, którym zależy, by ubranie było oryginalne w wyglądzie, a jednocześnie dobrze skrojone. Klientka marka AW jest świadoma wpływu, jaki może wywierać moda na środowisko oraz lokalną gospodarkę. Artystyczna odzież damska z możliwością personalizacji pozwoli odnaleźć indywidualny styl oraz skompletować uniwersalną garderoby do pracy lub na co dzień.